İran’ın kâh kentlerinde kar yağışı zımnında okullar dinlence edildi

İran’ın bazen kentlerinde kar, sevimsiz gelgel, külot ve sis dolayısıyla okullarda eğitime uzaklık verildi, bazı uçuşlar iptal edildi.

İran’ın resmi bilgelik ajansı İRNA’ya göre, Tahran Eyaleti Eğitim Bilimi Genel Müdürlüğü, antipatik albeni ve tuman dolayısıyla Rudehen ile Demavend’de tamlık eğitim bilimi kademeleri amacıyla okulların tatil edildiğini açıkladı.

Eyaletin Firuzkoh kentindeki okulların yetişek durumu üzere ise saat 06.00’dan esbak çekicilik durumuna göre değişmeyen verileceği aktarıldı.

Başkent Tahran’da kâin Mehrabad Havalanının gâh uçuşları, bitme noktalarındaki kar ve bulanık albeni dolayısıyla halel edildi.

Rezevi Horasan eyaletinin Meşhed ve bazen şehirlerindeki ilkokulların beraberinde Erdebil eyaletinin bazen bölgelerindeki meslek öncesi ve ilköğrenim okullarının dinlence edildiği açıklandı.

Rezevi Horasan Kızılayından yapılan açıklamada, Meşhed’de kar fırtınası zımnında tahminî 1000 aracın yolda çevrik kaldığı, istirdat ekiplerinin 3 kilometrelik yolu açarak vatandaşlara müzaheret ettiği belirtildi.

Öte yandan, yetkililer, ülkenin yıldız bölgelerine gezi edecek sürücülere, buzlanma nedeniyle, cevvaliyet yapmamaları ve muktezi olmadıkça yola çıkmamaları uyarısında bulundu.

Share: