Hatay Karaçay Tomruksuyu Köyler Koordinasyonu: “İbb Bala Parkı Kurdu Diye Niteleyerek Hatay Vali Yardımcısı Eğitim Bilimi Çadırlarının Sökülmesini İstedi”

Hatay Karaçay Tomruksuyu Köyler Koordinasyonu, Samandağ’dahi Karaçay ve Tomruksuyu mahallelerine kurulan yetişek çadırlarının valilik yoluyla kaldırılmak istendiğini belirterek “Curcuna alanında binbir emekle kurduğumuz terbiye çadırlarına İBB bala parkı kurdu diye Vali Yardımcısı geldi, tehdit etti ve sabahleyin parkın sökülmesini istedi. De bir alana halkın istemediği tıpkısı taşımalık şehir dayamak istiyorlar” açıklamasını yaptı.

Karaçay Tomruksuyu Köyler Koordinasyonu, Hatay’ın Samandağ ilçesine tutkun mahallelerine kurdukları yetişek çadırlarının vilayet aracılığıyla kaldırılmak istendiğini açıkladı. Koordinasyonun sosyal medya hesabından konuyla ilişik şu açıklama yapıldı:

“EĞİTİM ÇADIRLARINA İBB ÇOCUK PARKI KURDU DİYE VALİ YARDIMCISI GELDİ, TEHDİT ETTİ”

“Festival alanında binbir emekle kurduğumuz terbiye çadırlarına İBB bala parkı kurdu diye niteleyerek Vali Yardımcısı geldi, zılgıt etti ve sabah parkın sökülmesini istedi. Üstelik bir alana halkın istemediği tıpkısı konteyner kent inşa etmek istiyorlar. Sınıflar boşaltılacak.

“SERALARDA KÜSURAT ÇOCUKLARIN ÇOĞU TARIMSAL İLAÇLARDAN KAYNAKLI HASTA DURUMDA”

Yüzlerce öğrenci bu çerge sınıflarında günlerdir etkinliklere katılıyor, bahtiyar oluyorlar ve benzeri parça yüzleri gülüyor. Aileler çocukların eğitime katılmasından kaynaklı biraz henüz rahatlamış durumda. Alelhusus anneler üzere çağ alma zamanı oluyor çocukların eğitim bilimi anları henüz önemlisi ise zirai ilaçlarla komple olan seralarda mütezayit füru hiç değilse bir süreliğine o alandan uzaklaşıyorlar. Seralarda kalan çocukların çoğu tarımsal ilaçlardan kaynaklı sökel durumda, ölen ayrıntılar olduğunu birlikte duyduk.

“İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUK PARKI YAPTI DİYE ILK OTOPARK SÖKÜLECEK SONRADAN DAHI ÇADIRLARIMIZ”

Eğitim Bilimi çadırlarının açılmasından bilahare birçok koca ayrıntılar, ‘okula’ başladığı üzere kafile etmekten vazgeçtiğini söyledi. Ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi bala parkı yaptı diye evvel otopark sökülecek sonra da çadırlarımız! Haftalardır valiliğe söyleniyor gelip siz çağ ya birlikte bizim önümüzü açın diye.

“DOKUNMAYIN PARKIMIZA, DOKUNMAYIN OKULUMUZA”

Hastalık gelmediniz? Bozukluk insanlara çerge verip keskin meşgul seralardan kurtarmadınız? Hastalık şebekeyi tamirat ettirmediniz? Akman akarsu yok, tuvalet namevcut, banyo yok, ekol namevcut, keçe de namevcut keçe. 37 bölüm oldu çerge yok. Dokunmayın parkımıza, dokunmayın okulumuza.

Sol Fırka Hatay İl Örgütü ise konuya ilgilendiren bugün şu açıklamayı yaptı:

“Tomruksuyu ülfet buluşmasının ardından, curcuna alanındayız. Halkın öz imkanlarıyla kurduğu hayat ve oyun sahası ayrıksı yere duyulmak isteniyor. Alanı infirak etmeyen halkın eğitime dayalı talepleri var. İlçe milli eğitim müdürü açıklama yapıyor, insanlar reaksiyon gösteriyor.”

Share: