Hastanede 3 Aralık Acun Engelliler Günü etkinliği düzenlendi

Hastanede 3 Çatlak Dünya Engelliler Haset etkinliği düzenlendi

GAZİANTEP Medical Point Gaziantep Hastanesi vasıtasıyla 3 Aralık Acun Engelliler Günü sebebi ile sayrılarevi lobisinde aktiflik düzenlendi.

Planlı etkinlikte 3 Fasıla Dünya Engelliler Günü nedeniyle toplumu bilinçlendirmek, toplumda farkındalık kurmak için umum broşürleri dağıtıldı. Dağıtılan broşürde engelli bireylerin hangi soy haklara sahip oldukları, engellilerin yardım ve bindi alabilecekleri kurum ve kuruluşların bilgileri düzlük aldı. Medical Point Gaziantep Hastanesi tarafında şifahane lobisinde mânialı vatandaşların yaşadıkları sıkıntıları idrak etmek ve engellilerin yaşadığı teessürat üzerine farkındalık yapmak gayeli yapılan etkinlik dikkat çekti. Düzenlenen etkinliğe Gaziantep Büyükşehir Şehremaneti Başkanvekili Mehmet Sert, Medical Point Gaziantep Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ekber Şahin hastane personelleri ve elçi katıldı. Medical Point Gaziantep Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ekber Delimsirek, “Siz engelliler bizim amacıyla çokça eşsiz ve özel bireylersiniz. Şunu tek unutmamak gerekir benzeri hekim adına beyan etmek istiyorum, her işlek can benzeri engelli adayıdır. Farkındalık ihdas etmek için sizlerin mücahede ve katkılarıyla oluşturduğu bu pir sergiye eş sahipliği yapıp bu farkındalığa ulama arz etmek istedik” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Berk, “Biz sakat demiyoruz yeter kim engellilere engel olmayalım. Şayet engellilere bariyer olmazsak neler yapabileceklerini sergimizde görmüş olduk. Kâfi kim gönüllerde bariyer olmasın, engellileri engellemeyelim önlerini açalım ve özürlü kardeşlerimizin neler yapabileceklerini de görmüş olacağız. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak Engelliler Ofis Başkanlığı, Ofis Müdürlüklerimiz ve Engelli Koordinasyon merkezimiz var. Türkiye’birlikte ilk kez engellilere proje kapsamında hareket istihdamı sunan belediyelerden biriyiz. Bunlardan biri Mutlu Kafe, bu kafede down sendromlu çocuklarımız çalışmakta, Glütensiz kafemizde birlikte türlü dallardan kardeşlerimiz istihdam etmektedir. Hem kendilerine hem dahi evlerine aynı maddi yardım sunmaktadırlar” şeklinde konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi himayesinde bulunan kafede etkin Nisa Özkebapçı, “Gaziantep’te meydanda tıpkısı eksantrik kafede çalışıyorum. Eğitim alıyorum, bana bu imkanı veren Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Mecnunca’e teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gaziantep Büyükşehir Uray Başkanvekili Mehmet Katı, Medical Point Gaziantep Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ekber Mecnunca, engellileri konuşma ederek yapılan etkinlikler için bilgelik aldı ve etkinliklere katılanları kutladı.

Share: