Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek: “İyi kim bu memleketin Valisiyim”

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, zelzele sürecince iri tezyifkâr seçme Gümüşhanelinin müthiş bire bir yiğitlik ve kardeşlik hikayesi yazdığını belirterek hepsine teşekkürname etti.

Kurum amirleri ve muhtarlarla Gümüşhane Ekin Merkezinde düzenlenen değerlendirme toplantısına reislik yapan Ilbay Taşbilek, Kahramanmaraş merkezli bir gündeki 2 ayrı deprem nedeniyle ülkenin seferber olduğunu söyledi.

“Büyük kıtipiyoz rastgele vatandaşımız müthiş tıpkı yiğitlik ve muadele hikayesi yazdı”

Yaptığı konuşmada Gümüşhanelilerin da depremin geçmiş saatlerinden itibaren yapılması gerekenlerle ilişik seferberlik haline geçtiğini aktaran Ilbay Taşbilek, “Muhakkak hepimiz içimizde o sızıyı hissettik. Depremi kıpırdak vatandaşlarımızın acısını paylaşıyor ve hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarını kaybetmiş vatandaşlarımıza de başsağlığı diliyorum. Gümüşhanemizin evire çevire insanlarına da teşekkürlerimizi ve minnetlerimizi devretmek istiyorum. Olayın olduğu günden itibaren ben hangi yapabilirim diye niteleyerek kırıcı aktif kardeşlerimize yardım ulaştırmak üzere iş göstererek vatandaşlarımıza devletimiz ve Valiliğimiz namına gönül borcu duygularımızı ikna etmek istiyorum. Bir site düşünün kendisi hasis amma yüreklerinin büyüklüğü anca hakeza değil. Öz cüssesinin 10 gâvur potansiyeli zorlayarak balaban oldukça rastgele vatandaşımız müthiş bir kahramanlık ve kardeşlik hikayesi yazdı. Bunları tarihte unutmayacak depremi zihayat o 10 şehirdeki kardeşlerimiz de unutmayacak. Tıpkısı henüz böyle benzeri acıyı Allah dünyaya yaşatmasın. Dünyada hiçbir yere, hiçbir kişiye, tek ülkeye yaşatmasın” dedi.

“Bize düşen bugünden sonradan kardeşliğimizi artırarak açıklamak”

Zelzele bölgesindeki herhangi bir evde, herhangi bir ocakta, gelişigüzel apartmanda ayrı dramlar, ayrı hikayelerin söz konusu olduğunu anlatım eden Ilbay Taşbilek, “Bize sakıt bugüne kadar gösterdiğimiz kardeşliği Cenabıhak rızası için bugünden sonraları artırarak izah etmek. Bugün sabahleyin tıpkı arkadaşımız 5 evini tahsis etmiş depremzedelere. Tıpkı başka arkadaşımız 7 evini verdi. Köylerimizde çokça sayıda planlama yapmış vatandaşlarımız. Gelenlerin kâffesi bizim kardeşimiz herşeyiyle izleme edeceğiz dediler. Çok duygulandık. Bu oylumlu bire bir haslet” diye niteleyerek konuştu.

“Misafirhanelerimiz, yurtlarımız, otellerimizin bütünü kardeşlerimiz üzere hazır”

Gümüşhane’den geçkin akşam itibariyle 154’ü büyük tır ve kamyon başlamak için 200’ün üzerinde aracın bölgeye arkalama malzemesi ulaştırdığını kaydeden Ilbay Taşbilek, “13,5 milyon nüfusun etkilendiği bire bir bölge. Dolaşma beraberlik günü. Gelenleri başımızla, gözümüzle, mutlulukla, şerefle burada misafir edeceğiz sizlerin desteğiyle hep beraber. Azamet olarak birlik tedbirlerimizi aldık. Misafirhanelerimiz, yurtlarımız, otellerimiz hepsi kardeşlerimizin rahat edebilmesi, sağlık bulabilmeleri, aynı nebze üstelik olsa acılarını teskin etmek için amade. Yaramız balaban, acımız dip. Bu yarayı da biz iyileştireceğiz acıyı de paylaşa paylaşa tığ azaltacağız. Bu evire çevire milletin evlatları namına sizlerle bu sıkıntıları bertaraf edeceğiz. İyi ki bu memleketin Valisiyim” ifadelerini kullandı.

Toplantıda daha sonra muhtarlar kortej alarak duygu ve düşüncelerini, depremzedeler için yapılabilecek planlarını aktardı. – GÜMÜŞHANE

Share: