Gönüllüler, deprem bölgesinde yaraların sarılmasına destek oluyor

Gönüllüler, deprem bölgesinde yaraların sarılmasına bindi oluyor

HATAY – ‘Asrın felaketi’nden etkilenen Hatay’ın Samandağ ilçesinde gönüller aracılığıyla yaraların sarılması için himmet yürütülüyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’birlikte celal kavim işbirliği ile yaralar sarılmaya çalışılıyor. Bir haddinden fazla ilden olduğu kadar İstanbul Çekmeköy’den bile mevrut gönüllüler, depremzedeler amacıyla düzlük üstelik fariza yapıyor. Samandağ ilçesinde insanlara yetişmeye çalışan gönüllüler, ihtiyaçları olan vatandaşları biricik tek belirleme edip hazırladıkları yarımları ulaştırıyor.

Gönüllülerden Rabia Güngör, “Yer Sarsıntısı gününden beri buradayız taharri kurtarma çalışmalarına katıldık ondan sonraları şuan yardımlar üzere çalışıyoruz. Biz bölgeden kopmak istemiyoruz ve elan buradayız elimizden ne geldiyse bunu yapmaya çalışacağız” dedi.

Görev alanlardan Muhammet Özer birlikte, “Toprak halkına erzak üzere eşyaları yetiştirmeyi çalışıyoruz. Bu yardımlar gönüller tarafından geliyor ve bizde ihtiyacı olan insanlara yetiştirmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: