ERÜ Hastaneleri, Sağlıkta Nitelik Standartları değerlendirmesinden başarıyla geçti

Erciyes Üniversitesi Hastanelerinin (ERÜ), Sağlıkta Kalite Standartlarına (SKS) ahenk düzeyine sınırlamak üzere yapılan değerlendirmeden başarıyla geçtiği bildirildi.

ERÜ Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Fatih Horozoğlu, yaptığı açıklamada, hastanelerinin Esenlik Bakanlığı Sağlıkta Kalite, Denklik ve Etkin Hakları Dairesi Başkanlığı vasıtasıyla değerlendirildiğini kaydetti.

Ülkedeki sağlık hizmeti sunan keyif kuruluşları içerisinde öncü konumda olan Erciyes Üniversitesi Hastanelerinin, benzeri başarıya daha imza attığını vurgulayan Horozoğlu, “Esenlik hizmeti sunan tam keyif çekicilik ve kuruluşları amacıyla hedeflenen nitelik düzeyini boşaltmak ve uygulamalara yönelik emare bina etmek amacıyla, Keyif Bakanlığı Sağlıkta Nitelik, Akreditasyon ve Müteharrik Hakları Dairesi Başkanlığı aracılığıyla Sağlıkta Nitelik Standartları (SKS) değerlendirmesinden hastanemiz 94.23 fakül almıştır.” ifadelerini kullandı.

Horozoğlu, elde ettikleri başarıda emeği geçen herkese teşekkürname ederek, başarılarının devam etmesi temennisinde bulundu.

Share: