‘Eminoğlu’ çiftçinin 26 yıl süren çağa özlemi mutlu sonla bitti

‘Eminoğlu’ çiftçinin 26 yıl süren çocuk özlemi bahtiyar sonla bitti

Sekizinci posta tombul bebek uygulaması sebebiyle kız evlatları dünyaya geldi

TRABZON – Trabzon’bile Yücel-Semiha Eminoğlu çiftinin 26 yıllık bala özlemi 8. kat gerçekleştirilen gayda süt kuzusu uygulaması sonucu mutlu sonla bitti. Temel Semiha Eminoğlu, 26 yıldır çağa sahibi olmak için değişik şehirlerde gayda çağa uygulaması ve ilkah yöntemiyle otama kendisine serencam alamazken, son namına memleketi Trabzon’de 8. kere muteber tuluk süt kuzusu tedavisi sebebiyle kız çocuğu sahibi oldu.

Annelik duygusunu 26 sene üstüne yaşamanın mutluluğunu yaşadığını belirten 42 yaşındaki esas Semiha Eminoğlu, “Bu şiddetli 26 yıl sürdü. 26 yılın konusunda bebeğimize kavuştuk. Çok tedavilerden, aşılamalardan gayda çağa tedavilerinden geçtik. Tedavi için İzmir, Konya, İstanbul kabil şehirlere gittik. İzmir’dahi iki tuluk öğün süt kuzusu denedik Konya, İstanbul’bile ilkah yaptırdık sonuç kendisine memleketimizde Hasan hocamızla çok şükür sonuca kavuştuk. Kız çocuğumuz oldu ismini Fatıma koyduk. Allah isteyen herkese talih etsin. Analık duygusunu ilk kez yaşadım. Çokça farklı benzeri ihtisas. Cenabıhak herkese şans etsin” dedi.

Sekizinci gayda bebek uygulaması sonucu kız evladına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını rapor fail 48 yaşındaki Yücel Eminoğlu bile “26 yıl üzerine atalık duygusu tattık. Üç aşılama, 7 tüp bebek tedavisi gördük. Bu 8. şişman bebek Cenabıhak’a haddinden fazla şükürler olsun. Hocam kahrımızı çekti az buçuk etraflı otama sürecimiz oldu. On Paralık umutsuzluğa düşmedik umudun çokça yüksekti. Kısaca 100 sevimli beni aradı gelişigüzel taraftan telefonlar alıyoruz, insan dosttan Cenabıhak razı olsun bu mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmadılar” diye konuştu.

On Paralık umutsuzluğa kapılmadılar

Temel Semiha Eminoğlu’nun elan önce 7 kere gayda bebek uygulaması yaptırdığını kaydeden Jinekoloji ve Mevlit Tulum Süt Kuzusu Uzmanı Opr. Dr. Hasan Tahsin Sanisoğlu, “Bu mutluluğa tanık olduğumuz için çokça mutluyuz heyecanlıyız. Bu heyecanımız tedavinin başından beri vardı. Daha evvel hastamız ayrımlı yerlerde değişik merkezlerde otama görmüştü. Sekizinci tulum süt kuzusu için bize geldiğinde başarabilecek miyiz heyecanını yaşıyorduk. Hastamız da çokça sabırlı idi ve böylelikle başardık bahtiyar sona ulaştık. Bu mutluluğa şahit olduğumuz için birlikte mutluyuz ve heyecanımız halen bitmeme ediyor. Hastamız 26 almanak evli henüz önce 7 kat tuluk bebek denemesi yaptırmış üç öğün aşılama tedavisi uygulanmış hamilelik elde edilememişti. İleri gözyaşı olduğu için hastamıza evvel embriyo aşamasını uyguladık ve elde ettiğimiz embriyolarla genetik tanılama uyguladık. Hastamızı kutluyorum. 26 yıldır vazgeçmediler, katiyen pes etmediler, umutsuzluğa kapılmadılar bize da çokça güvendiler. Tedavi az buçuk teferruatlı sürdü ve hep sorunları aşarak mutlu sona ulaştık” şeklinde konuştu.

Belki üstelik sonuç şansı akıbet denemesiydi

Hastanın yavru sahibi almak amacıyla hiç vazgeçmediğini tamlayan Sanisoğlu, “Ülkemizde 45 yaşına kadar bu tedavi söz konusu çünkü yasalar bunu sınırlıyor. Güre tıpkısı bayandan elde edilen yumurtanın kullanılmasını sınırladığı üzere 45 yaşına kadar ancak yumurta elde etme şansımız oluyor. Hastamız doğrusu 40 yaşın üstünde ihtimal da sonuç şansı akıbet denemesiydi. Hastamızın vazgeçmemiş olması başka çiftlere yaşıt olması anlamında haddinden fazla önemsiyorum. Asla vazgeçmediler ve 7 deneme sonrasında dahi 8. otama sonunda bahtiyar sona ulaştılar” ifadelerini kullandı.

Share: