DP LİDERİ UYSAL ÇARPIK DÜZENE İTİRAZI OLAN YÜZDE 65 VATANDAŞIMIZ VAR

DEMOKRAT Fırka (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Türkiye’nin tarihi kavşağa doğru yaklaştığını belirtip, Yüzde 65 civarında bu munfasıl düzene itirazı olan vatandaşımız var. Amacımız, bu vatandaşları sandıkta maksimal düzeyde müteharrik ederek sonuca yaymak ve bu ülkenin üzerindeki bu örtüyü kaldırabilmektir dedi.

DP lideri Uysal, partisinin 14’üncü İl Macerasız Kongresi amacıyla geldiği Kültürlü’üstelik Büyükşehir Belediye Başkanı Şiddetli Çerçioğlu’nu makamında müzakere etti. Uysal’ı Başkan Çerçioğlu, CHP Okumuş Mebus Süleyman Bülbül ve CHP İl Başkanı Mürtefi Çankır karşıladı. Çerçioğlu, Tevazulu’ın ziyaretinden sevinme duyduğunu dile getirdi.

Gültekin Tevazulu birlikte konuşmasında, Türkiye’nin tarihi kavşağa doğru yaklaştığını söyledi. Toplumların ve milletlerin kimi zaman bunluk dönemleri olabildiğini dile getiren Uysal, Bu, zarfında bulunduğumuz adı konmamış bu bunluk döneminin bile tıpkı muhasebesini yapacağımız bir kavşaktır. Yüzdelik 65 civarında bu kural dışı düzene itirazı olan vatandaşımız var. Amacımız, bu vatandaşları sandıkta maksimum düzeyde kıvrak ederek sonuca duyurmak ve bu ülkenin üzerindeki bu örtüyü kaldırabilmektir. Bu açıdan de temas noktada milletin sesi olmayan, bulduğumuz gelişigüzel seçimde milletin ıstırabını dillendirmeye dahi arkadaşlarımız 6’lı masa içerisinde çaba gösteriyor. 6’lı masanın ortak iradeyle göstereceği adayın seçme şart altında kazanacağı fikrimiz var. Burada hem tarihsel kimliği itibarıyla hem zaman esas aykırılık bakımından Kılıçdaroğlu başta oluşmak üzere Akşener ve 6’lı masada olanlar içerisinde aday kıtlığı namevcut, bilakis namzet bolluğu var diye niteleyerek konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyonlarına birlikte değinen Tevazulu, Irak’tan Suriye’ye silahlı kuvvetlerimiz, güvenlik güçlerimiz ihtiyaç duyulduğu noktada Türkiye’ye yönelen tehditlere cebin her daim mücadelesini vermiş ve zaman de veriyor. O nedenle bugün bile şehitlerimiz var. Cemi şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum dedi.

DP lideri Uysal, ziyaretin arkası sıra partisinin kongresine süzülmek amacıyla Şükran Güngör Tiyatro Salonu’na geçti.

Share: