Diyarbakır’da dezavantajlı insanlara ücretsiz diyetisyen desteği

Diyarbakır’dahi dezavantajlı insanlara ücretsiz diyetisyen desteği

Bağlar ilçesinde bu merkezde dezavantajlı insanlara ücretsiz diyetisyen hizmeti

DİYARBAKIR Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde dezavantajlı bölgelerdeki vatandaşlar, Bağlar Belediyesi’nin bünyesinde hizmet veren Solin Ev Destek Merkezinde ücretsiz ve sınırsız diyetisyen desteğinden faydalanıyor.

Diyarbakır’ın tarz Bağlar Belediyesi, dezavantajlı bölgelerde açtığı karı bindi merkezleriyle vatandaşları sanattan, spora, sağlık hizmetlerine büyüklüğünde birçok bakım ile buluşturuyor. Söz Solin Eş Bindi Merkezinde vazifeli Diyet Uzmanı Binevş El Âlem, danışanlarının 18 gözyaşı üstü, yetişkinler, dimdik beslenme konusu, rastgele hastalık olsa kendisine başvurduklarını söyledi. Diyet Uzmanı Elgün, danışanlarına ücretsiz bire bir şekilde apotr olduğunu belirterek, “Kilo alma, kilogram ödeme, tansiyon, diyabet, bebek emziren anneler, burada onlara değme şekilde yardımcı oluyoruz. Özellerde veya büyüklük hastanesine gittiğiniz ant ücretli tıpkı şekilde insanlar bu hizmeti alıyor. Burada ücretsiz bire bir şekilde havari oluyoruz” dedi.

“Verdiğim cetvel ve tavsiyeler ile güç çokça sunturlu müspet sonuçlar alıyor”

“Haftalık 10-20 danışanımız geliyor” diyen Dünya, “Vatandaşlar üzere henüz avantajlı oluyor. Diyarbakır’üstelik yaşayanlar bilir. Bu taraflar biraz toplumsal bakımdan gerekseme duyan insanlar. Bizde bu yüzden insanlara koruyucu oluyoruz. Bunları haftalık olarak ahenkli izlem ediyorum. Biraz elan bütçelerine akla yatkın, kişiyi zorlamayacak şekilde ve ulaşabileceği gıdaları öneriyorum. Can rejim yaparken zorlanmasın ya birlikte dimdik beslenmenin bu kadar tahakküm olmadığı anlaşılabilsin diyerek. Genelde bereketli anlaşıyoruz. Tıpkısı birimizin dilinden anlıyoruz ve ansız dönüşleri de haddinden fazla bol alıyorum. Verdiğim çizelge ve tavsiyeler ile can çokça güzelce olumlu sonuçlar alıyor. Bize ve belediyeye haddinden fazla sunturlu vurdumduymaz dönüşler alıyorum” şeklinde konuştu.

Bağlar Şehremini Hüseyin Beyoğlu ise yaptığı bağlanmış açıklamada, devletin son 20 yılda Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde terbiye anlamında çok güzel hizmetlere imza attığını hatırlattı. Özellikle mesleki ve maharet kursları yoğunlukta verilmeye başlandığını ifade eden Beyoğlu, “Belediyemiz bünyesinde toplumun alelacele seçme kesimini yakından ilişkin mesleksel, maharet, maharet ve eğitim bilimi kurslarımız var. Ahali Yetişek Merkezi ve Milli Eğitim Bilimi İlçe Müdürlükleriyle işbirliği yaparak bunları kendi terbiye merkezlerimizde gerçekleştiriyoruz. Seçme gözyaşı grubundan başlamak üzere 900’dan fazla vatandaşımız katılıyor. 4 yaşındaki çocuktan 85 yaşındaki teyzemize büyüklüğünde insanlarımız bu ücretsiz hizmetten yararlanıyor. Bu kursların çok müfit sonuçları oluyor. Ayrımsız yandan insanlarımıza bu yolla istihdam imkanı sağlarken, özge yandan uzman ekiplerimizle insanlarımıza doğruluk ettikleri ücretsiz hizmeti sağlamış oluyoruz. Avrat ve Ev Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesinde verdiğimiz bu ağırşak büyük deste görüyor. İnsanlarımız gelip ücretsiz bakım alarak kendi sağlıklarını pekâlâ korumaları gerektiği üzerine vukuf sahibi oluyor. Hakeza bir hizmeti halkımızla buluşturduğumuz için çokça mutluyuz” ifadelerine vadi verildi.

Share: