Denizli’de gidiş geliş kazasında ölen çocuklarının organlarını bağışlayan aileye onurluk

Denizli’üstelik geçen yıl geçirdiği trafik kazasının arkası sıra hastanede beyin ölümü gerçekleşen ve ailesi vasıtasıyla organları bağışlanan 18 yaşındaki Mehmet Çelen’in ailesine plaket verildi.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesinde düzenlenen törende PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Yüksel, bağışçı sülale namına Mehmet Çelen’in kardeşi Elif Çağcıl’a plaketi sundu.

Yüksel, 1 Temmuz 2021’dahi meydana gelen kazadan 14 bölüm sonraları beyin ölümü gerçekleşen Çelen’den alınan iki böbreğin Ankara ve Muğla’üstelik muntazır iki hastaya nakledildiğini tabir etti. Yüksel, bağışçı eş namına Çağdaş’ı tebrik etti.

Elif Gündeş de gazetecilere, eşi Hamdi Çağdaş’ın da 1993’ten bu yana böbrek hastası olduğunu ve 15 Haziran’bile gerçekleşen ameliyatta eşine tıpkı böbreğini verdiğini söyledi.

Organ bağışının önemini bereketli bildiğini dile getiren Çağcıl, “Kardeşim kazada öldükten bilahare organlarını bağışlamaya ailemle diploma verdik. bir iki ay sonra eşime da böbrek nakli gerektiğini öğrendik. 1 mahiye tahliller böylecene böbrek nakli gerçekleşti. Şimdi Allah’a şükür iyiyiz. Bibi hastaneye gidip geliyoruz, tahlillerimiz oluyor. Kardeşimin organları bile biri Muğla Ortaca’üstelik ötekisi Ankara’birlikte iki kişiye nakledildi, iki kişiye avlu verdi, iki kişiye umut oldu. Fert adına kötü günlerden geçtik amma deminden iyiyiz.” diye konuştu.

Hamdi Modern ise eşine bire bir hanay verecekli olduğunu dile getirerek, herkesi organ bağışına çağırdı.

Share: