Çekerek’te sis dolayısıyla rey mesafesi 15 metreye düştü

Çekerek’te sis nedeniyle düşün mesafesi 15 metreye düştü

YOZGAT – Yozgat’ın Çekerek ilçesinde sabah saatlerinde tehlikeli sis canlı oldu. Rey mesafesi 15 metreye kadar düşerken vesait bata çıka ilerleyebildi.

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde faal olan soğuk albeni ve kar yağışının arkası sıra ilçede sabah saatlerinde sis aktif oldu. Düşün mesafesinin 15 metreye kadar düştüğü Çekerek karayolunda sürücüler kusursuz yakarak ilerleyebildi. Anayolda önlem alan gidiş geliş ekipleri, sürücülere takip mesafelerini korumaları ve sürat yapmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

Çekerek’ten Bayındırhüyük köyüne giden Ömer Akdemir, “Lüks ayrımsız sis var, çok korkulu hareket ediyoruz. Görüş mesafemiz 10-15 metre kadar. Yola çıkan arkadaşlara dikkat etmelerini diliyorum ve araçlarının farlarını katiyetle açmalarını ve yolu strateji etmelerini istiyorum” dedi.

Uğur Şener ise, “Çekerek’ten Başalan köyüne toprak sürmeye gidiyorum. Ağır Sıklet tıpkı sis var ve kuruntu mesafesini etkiliyor. 10 metreye büyüklüğünde düştü. Sürücüler sis lambalarını yakarak ilerlesin” şeklinde konuştu.

Share: