BEŞİKTAŞ’TAKİ PATLAMADA ŞEHİT OLANLAR İÇİN İLK TÖREN ŞEHİTLİKTE YAPILDI

İSTANBUL’da 10 Mabeyin 2016’da oynanan Beşiktaş- Bursaspor karşılaşmasının arkası sıra stadyum çevresinde planlı yıldırı saldırısında şehit olan polisler, Edirnekapı Polis Şehitliği’nde anıldı.

Anma törenine İstanbul İl Güvenlik Müdür Muavini Ercan Özmen, kaymakamlık ve büro inanma müdürleri ve martir yakınları katıldı. Şüheda amacıyla Kuran’ı Eli Açık okunup yakarış edildi. Törenin ardından Şehitler Anıtı’na karanfil ve çiçek bırakıldı.

GECE YARISI ŞEHİTLİĞE GELİYORUM

Şehitlerden Itimat Amiri Haysiyet Sebep’ın annesi Müjgan Saika, Seçkin periyot geliyorum, beyaz zehir taşlara sarılıyorum amma ısıtamıyorum. Enik acısı çok ağırlık dayanamıyorum. Ben rastgele dönme buradayım. Gecenin yarısı şehitliğe geliyorum. Boy Bos kalkacak diyerek bilcümle gelirim. Hekim yüzü bilmezdim, üzüntüden sökel oldum. Bacaklarımdan rahatsızım amma buraya gelince neymiş kanat takılıyor bana uçarak geliyorum dedi.

ÖLÜM BİZE HANGI IRAK NE YAKIN

Beşiktaş ile Bursaspor karşılaşmasında işyar olduğu için Vodafone Park’a gittiğini tamlayan Sultangazi İlçe Itimat Müdürlüğü Gazi Komiser Şenol Kaptanoğlu ise Bu mesleğe önceden hiçbir arkadaşım aksiyon anlamında yaklaşmadı. Kâffesi vatanına tutkun insanlar namına başladı. Benzeri şehidimizin lafı vardı, ‘Ölüm bize hangi irak ne yakın. Ölümsüzlüğü tattık bize hangi yapsın ölüm’ demişti. Tim-47 direkt bana merbut olduğu üzere hepsiyle iş yaptım, bütünü pırlantaydı. Mecmu tıpkı şehidin kusursuzluğu yönünde tanım edilebilecek insanlardı diyerek konuştu.

Share: