Belden aşağısı tandırda yanan Fatmanur’un ameliyatı yapıldı

Belden aşağısı tandırda yanan Fatmanur’un ameliyatı yapıldı

Fatmanur’dan Prof. Dr. Ömer Özkan’a teşekkürname

IĞDIR – Iğdır’dahi 2019 yılında evlerinin bahçesindeki tandıra düşen ve belden aşağısı yanan Fatmanur’un ameliyatı yapıldı, ev ameliyatı yapan Plastik, Rekonstrüktif ve Bedii Cerrahı Prof. Dr. Ömer Özkan’ teşekkür etti.

Iğdır forma Karakuyu köyünde Asiye-Sadullah Çakmaz çiftinin 2 çocuğundan küçüğü olan Fatmanur Çakmaz (6), 7 Kasım 2019’bile evlerinin bahçesinde bulunan tandıra düştü. Sıradan çocuğunun bağrışlarına koşan temel Asiye Çakmaz, çocuğunu tandırdan çıkardı. Fatmanur’un döş, kural, kadem bölgelerinde 2’nci ve 3’üncü evre yanıklar oluştu. Aile olay sonrası kızlarını Türkiye’nin birçok hastanesine götürerek üzüntülü sonrası birleşen kıç parmaklarının ameliyatı için tılsım aradı. Parmakların kesilmesi gerektiği birlikte söylenilen Fatmanur üzere baba Sadullah Çakmaz çabalamaya bitmeme etti. Akıbet olarak İhlas Bili Ajansı’na mütekellim ağababa Çakmaz yeniden yardım istedi. Selen sonrası Antalya’bile Beklenti Polat isimli tıpkı esnaf uluslararası düzeyde bir nice başarıya ve umde imza atan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Prof. Dr. Ömer Özkan ile görüştü. Özkan’dan olur düzlük Polat aileyi Antalya’ya getirtti. Burada Ömer Özkan eliyle yapılan cerrahi müdahale ile Fatmanur’un komşu olan parmakları sükse bire bir faaliyetler ile ayrıldı. Ameliyatın haddinden fazla muvaffakiyetli geçtiğini Fatmanur’un vücudundan birçok yanığın olduğunu amma genişlik önemlisi parmakların birbirinden ayrıldığını tamlayan cet Sadullah Çakmaz, “Kızım Fatmanur Çakmaz, üç sene önce tandıra düştü. Ondan sonraları haddinden fazla doktorlar gezdik. Erzurum olsun, İstanbul olsun Antalya olsun amiyane gezdik. Tedavi gerektiren vücuduna yoğun yanıklar vardı fut kısmında amiyane zorlandı. İşte bu otama sürecinde çokça zorlandı ama Ömer Özkan Hoca’dan ekibinden Cenabıhak razı olsun teşekkür ederim. Bu 3 ay önceki işler yapıldı, artık kızım rahatlıkla ayakkabı giyebilecek duruma geldi. 5 Ocak’ta üstelik telleri çıkardıktan sonra daha çok kızım bu sayede bunlar sebebiyle okula gidecek inşallah” dedi.

Fatmanur’dan Prof. Dr. Ömer Özkan’a teşekkür

İyileştikten sonra koşup oynayacağını tamlayan Fatmanur Çakmaz, “Benim bacağım elbet iyileşti ben okula gideceğim, zıplayacağım oynayacağım. Benim bacım iyileştiğinde babam beni okula götürecek, ego koşacağım, zıplayacağım bundan sonra kaydıraraktan kayacağım. Ömer hoca seni çok seviyorum teşekkürname ederim” dedi.

“Anne Çakmaz, emeği geçen herkese teşekkür ederim”

Kızının parmaklarının kesileceğini birlikte kendilerine söylendiğini belirten esas Asiye Çakmaz, “Kızım yandı işte böyle oldu. Bir Nice yere götürdük ama sunu sunturlu tedaviyi kızım Antalya’bile buldu. Biz öz gözümüzle şahit olduk Allah razı olsun bize Ömer Özkan sarıklı çokça yardımcı oldu. Biz kızımızı birçok yere götürdük birtakım dedi inç kesilecek, kimi dedi bakacağız faaliyetler esnasında karar vereceğiz. Zaten Fatma’nın yanması ile haddinden fazla dağ olduk. Ayrımsız üstelik parmak olunca şiddetli oldu umudumuzu yitirmedik. Rabbimize şükürler olsun müzaheret eden bize kez gösteren herkesten sesimizi duyuran İhlas Marifet Ajansı’ndan ekibinden, Ömer Özkan öğretmen’dan Allah razı olsun. Yavrum gitti ilkinde parmakları eğikti gitti, geldi baktım iyileşmiş çok sevindim” dedi.

Vücudunun birçok durumunda üzüntülü olmasın karşın Fatmanur, parmaklarının iyileşmesinden sonraları koşmayı dört gözle bekliyor.

Share: