BAÜN Tababet Fakültesi Radyoloji Esas Olgun Dalı ulusal düzeyde akredite edildi

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Tababet Fakültesi Radyoloji Asıl Fen Dalı, Türk Radyoloji Liyakat Kurulundan “Türk Radyoloji Kifayet Belgesi” aldı.

Türk Işın Bilimi Yeterlik Müesses, elan geçmiş üstelik 2019 yılında akredite olan Radyoloji Anne Malumat Dalı’na bu sene yaptığı ziyarette, uzmanlık eğitimi, bu amaçla gerçekleştirilen bilimsel ameliyat, kâin radyolojik cihazlar ve klinik fiziki koşullar çerçevesinde değerlendirmeye bağımlı tuttu. Değerlendirmenin peşi sıra esas bilim dalı yeniden akredite klinik adına tescillendi.

Geçerlilik süresi 5 yıl olan “Türk Radyoloji Kifayet Belgesi”, 43. Ulusal Türk Işın Bilimi Kongresi’nde, BAÜN Tıp Fakültesi Işın Bilimi Ana Bili Dalı Başkanı Prof. Dr. Baharat Izdıraplı Keyik’e arz edildi.

Tıp Fakültesi Işın Bilimi Ana Selen Dalı Başkanı Prof. Dr. Baharat Izdıraplı Keyik, konuyla ilgilendiren yaptığı açıklamada, BAÜN Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un sürecin gelişigüzel çabucak kendilerini desteklediğini bildirdi.

Keyik, uygulanan millî ve uluslararası standartlara makul eğitim programları ile Tıp Fakültesi öğrencilerinin eğitimleri ile radyoloji uzmanlık eğitimlerinin mukannen bir kalitede tutularak mesleksel yetkinliğe sahip etibba yetiştirilmesinin esas fen dalı öğretim üyeleri marifetiyle önemsendiğini belirtti.

Bu sayede bulundukları yerlerde faik kalitede bakım çerçevesinde icraat gerçekleştirebilecek bilgili etibba çıkışlı edebileceklerini vurgulayan Keyik, kâin koşullar çerçevesinde birçok köklü ve nazik Tababet Fakültesinin Radyoloji Esas Bili Dalları ile ulusal düzeyde akredite olmaktan bahtiyarlık duyduklarını kaydetti.

İlerleyen süreçte, analog fena hâlde gelişmelerin Tababet Fakültesi bünyesinde artarak devam edeceğine inandığını tamlayan Prof. Dr. Bayar Üzüntülü Keyik, “Esas Vukuf dalına rabıta ve desteklerini esirgemeyen ilkin Rektörümüz gelmek amacıyla, Dekanlığımıza ve Başhekimliğimize teşekkürname ederiz.” ifadesini kullandı.

Share: