400 yataklı vagon Bartın Oran Hastanesi inşaatında sona yaklaşıldı

400 yataklı Bartın Cesamet Hastanesi inşaatında sona yaklaşıldı

BARTIN – Bartın’da yapımı bitmeme eden 400 yataklı vagon Büyüklük Hastanesi inşaatında sona yaklaşılırken SELIM Tümen Grup Başkanvekili ve Bartın Mebus Yılmaz Tunç 2023 yılının önce 6 ayında hastanenin tamamlanarak hizmete alınacağını söyledi.

Bartın’birlikte 400 akak kapasiteli adına mensur edilen ve ihtiyaca bakarak akak kapasitesinin 575’e çıkarılabileceği hastanede icraat devam ediyor. Kaba inşaatın yüzdelik 90 tamamlandığı sayrılarevi; anjiyo merkezi, dokunaklı hizmet servisleri, evgin servis bölümleri, diyaliz servisi, ameliyathaneler ve poliklinikleriyle dev bir afiyet kompleksi adına Bartın’ın beraberinde kasaba illerde diri vatandaşlara da bakım verecek.

2023 yılının önce 6 ayında bakım vermeye başlaması planlanan dev afiyet kompleksi 127 bin metrekarelik bir alanda ve 95 bin metrekare merbut alana cemaat olacak.

Hastanede 66 alçak bakım yatağı, 24 diyaliz ünitesi, 24 ameliyathane, 3 ayrı acil servis bölümü ve 58 ivedili servis yatağı ile 138 poliklinik odası vadi alacak.

730 araçlık kategorik ve merbut otoparkı bulunacak olan hastanede duygu ameliyatları ve anjiyografi hizmetleri da verilebilecek.

Hastane inşaatında incelemelerde kâin ve mensur çalışmalarının büyük bir kolaylıkla sürdüğünü tabir eden SELIM Tümen Kadro Başkanvekili ve Bartın Mebus Yılmaz Tunç yaptığı açıklamada, “Bartın 400 yataklı vagon Cesamet Hastanemizin kapasitesi 575 yatağa yükseltilebilecek şişman tıpkısı afiyet kompleksi. 127 dönüm yer üzerinde 95 bin m2 sadık alana eş olacak büyük bire bir sayrılarevi inşaatında bundan sonra kaba inşaatın yüzdelik 90’ının tamamlandığını ve bağırsak teçhizat çalışmalarının bile mahsus bire bir aşamaya geldiğini ve 2023’ün evvel 6 ayında inşaat çalışmalarının tamamlanarak Bartın’a ve bölgemize de bakım verebilecek şişman aynı afiyet kompleksini kazandırmış olacağız. 575 yatağa yükseltilebilecek 400 yataklı projede 66 sakil hizmet yatağı, 138 poliklinik odası, 24 diyaliz, 24 ameliyathane, 3 ayrı ivedili servis bölümü, 58 müstacel servis yatağı var. Toplam 730 araçlık kategorik ve merbut otoparkı var” dedi.

Bronz açıklamasında hastanenin mekân illere de hizmet vereceğini kaydederek, “Bartın site merkezinin üstelik cemi ılımlı durumunda çokça uygun ayrımsız arazide hem Bartın şehrine hem de çevre illere bile bakım verebilecek iri bire bir esenlik yatırımı. Ego buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Keyif Bakanımıza ve şantiye dahi müteharrik müteahhit firma yetkilileri ve işçilerimize teşekkürname ediyorum, kolaylıklar diliyorum. Aşağılık Bartın’ın mefret tıpkı ihtiyacı ve bölgemizin oylumlu benzeri ihtiyacı kaldırılmış olacak. Bu hastanemizde hep branşlar hizmet verecek. Anjiyografi, ihtisas ameliyatı da dahil görünmek üzere bütün branşlarıyla keyif hizmetinin kül gerekleri burada teknolojinin serencam imkanlarıyla alay malay Bartın Oran Hastanemizde vatandaşlarımıza bildirme birinci sınıf sağlık hizmetinin ulaşması sağlanmış olacak. Ben gine etkin arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Gene Cumhurbaşkanımıza ve Sağlık Bakanımıza bu şişman yatırımı Bartın’a kazandırdıkları için çokça haddinden fazla teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu.

Share: