20 Liraya sakıt hamsi kapışma kapışma gitti

Yozgat’ta balık sezonun açılmasıyla daha evvel kilogramı 40 liradan satışa verilen hamsi 20 liraya us vatandaşlar dahi pahal demet gösterdi.

Yozgat’ta önceki haftalarda kilogramı 40 liraya satılan hamsinin fiyatı havaların soğumasıyla 20 liraya büyüklüğünde düştü. Fiyatlar düşünce kentte vatandaşlar daha huzursuz balık kemirmek üzere balıkçı tezgahlarının yolunu tuttu. Fiyatlardan memnun olan vatandaşlar hamsiye korkulu sargı gösterdi.

Hamsinin kilogramını bu hafta 20 liraya büyüklüğünde düşürdüklerini belirten balıkçı esnafı Eşref Özcan Açıkgöz, “Balıklarımızı günce genç olarak tezgahlarımızda satışa sunuyoruz. Hamsinin kilogram fiyatını 40 liradan 20 liraya düşürdük. Hamsileri günce olarak Samsun’dan getiriyoruz. Burada müşterilerimizin tercihine göre arıtılmış balık evet dahi temizlenmemiş kendisine ta satışını yapıyoruz. Dün itibariyle de kar ve soğuklar başladı. Beyin düşmesi balığın henüz içimli olmasını sağlıyor. Şuan hamsi fiyatının 20 liralık olması dolayısıyla vatandaşlarımız tercihini hamsiden yana kullanıyor.” dedi.

Vatandaşlardan Ahmet Işıklı ise fiyatların gelecek haftalarda elan de düşmesi gerektiğini belirterek fiyatların düşmesinden dünya bahtiyar olduklarını söyledi.

Tezgahlarda satılan özge balık çeşitleri ise somon 120, alabalık 80, sivri 55, levrek 155, çupra 120 liradan satışa sunuluyor. – YOZGAT

Share: